Nasz autorski podręcznik


Edyta Turowska „Emisja głosu dla początkujących, czyli jak rozpocząć przygodę ze śpiewaniem”

„Nie jest sztuką skopiować wiedzę z tysiąca książek. Nie jest sztuką otworzyć książkę na wykładzie i przeczytać z niej rozdział. Sztuką jest mieć odwagę samodzielnie myśleć, być krytycznym i testować na okrągło to, co wydaje się być dogmatem. Nie ma dogmatów jeśli chodzi o ciało ludzkie i jego umysłowość. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie odpowiadał standardom i będzie wyjątkiem od reguły, kto nie będzie się dawał wtłoczyć do foremki tych samych metod postępowania i schematów działania.

   

Przy tworzeniu tego podręcznika słuchałam pytań i potrzeb studentów. Przyświecała mi myśl, aby była to książka, którą sama chciałabym przeczytać. Książka, która odpowiadałaby nie tylko na pytania jak? ale też dlaczego? i po co? Książka, która dawałaby kontekst, ale zmuszała do tego aby myśleć samodzielnie, analizować i szukać.

Zawiera odpowiedzi na pytania m.in.:

Dlaczego fałszujemy?

Do czego potrzebny trener wokalny?

Jakiej wiedzy potrzebuję aby być partnerem dla kolegów z zespołu?

Dlaczego jedni śpiewają lepiej a inni gorzej?

Skąd się wzięła muzyka rozrywkowa?

Jakie są różnice w emisji klasycznej i rozrywkowej?

Po co mi wiedza z zakresu teorii muzyki skoro śpiewam i uczę się ze słuchu?

O czym muszę pamiętać śpiewając?

Jak prowadzić głos?

Jak oddychać?

i wiele, wiele innych.

Mam nadzieję, że ta wiedza, podana w pigułce, zebrana przeze mnie na przestrzeni ostatnich 10 lat, będzie przydatna, a książka inspirująca.

Miłej przygody ze śpiewaniem!”

Edyta Turowska

 

Nasz podręcznik jest w tej chwili na etapie przygotowań do wydania. Wszelkie informacje o jego dostępności znajdą się na Facebooku.

 

foto: trendingpackaging.com