Edyta Turowska

trener wokalny, dyrygent, aranżer, wokalistka

  

Specjalizuję się w emisji głosu. Robię to już blisko 15 lat. Traktuję swoją pracę interdyscyplinarnie, ponieważ uważam, że człowiek z całą swoją złożonością nie da się zamknąć do szufladki poszczególnych dziedzin.

Zajmuję się też nauką śpiewu, której prawidłowa emisja głosu jest elementem. Śpiew ma wiele funkcji i tak też go postrzegam w mojej pracy: jest nie tylko źródłem artystycznych uniesień, ale też m.in. prozdrowotną formą aktywności i terapią. Wszystkie jego funkcje traktuję tak samo poważnie, dlatego pracuję z osobami na wszystkich stopniach zaawansowania.

Jestem również czynnym muzykiem – dyrygentem i aranżerem, więc artystyczna funkcja śpiewu jest mi szczególnie bliska.

W obrębie moich zainteresowań jest więc (oczywiście w zakresie dotyczącym emisji głosu i śpiewu): fizjologia aparatu głosowego, fizyka, akustyka, biologia, higiena głosu, logopedia, psychologia, wokalistyka, dyrygentura, aranżacja.

Parę słów o mnie :

Założyciel chóru gospel Szczecin Gospel Choir (2007-2014), absolwentka studiów muzycznych i pedagogicznych, trener emisji głosu i nauczyciel śpiewu, kompozytor, aranżer, autorka tekstów, mająca na swoim koncie sukcesy artystyczne i pedagogiczne (nagrody dla SGC i indywidualne dla wokalisty, aranżera i kompozytora na festiwalach muzyki gospel i innych, liczne koncerty, projekty gospel, organizacja I Warsztatów Muzyki Chrześcijańskiej „Gospel na Zamku” w Szczecinie itp.). Jako nauczyciel prowadziła zespoły wokalne na Wydziale Jazzu Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinie. Współpracuje z różnymi instytucjami kultury rozpowszechniając ideę zdrowego głosu oraz prowadząc zajęcia z emisji głosu, wokalistyki i interpretacji piosenki. Od wielu lat prowadzi warsztaty z emisji głosu i warsztaty wokalne (Szczecin, Nowogard, Kamień Pomorski, Poznań) m.in. z gatunku pop, poezja śpiewana i gospel m.in. w ramach warsztatów gospel w Szczecinie i Poznaniu oraz warsztatów Arteria w Nowogardzie. Jako wokalistka, trener wokalny i dyrygent bierze udział w najróżniejszych projektach koncertowych, warsztatowych i fonograficznych (m.in. Jola Szczepaniak – płyta „Babagada” 2011, Piotr Klimek – „X-lecie edukacji muzycznej na US” 2009, projekt „Szczecińska Pastorałka” 2009; współpraca: C. Vassell, D. Daniel, D. Brown, A. Buszko itp.) Posiada wieloletnią praktykę oraz doświadczenie wokalne, sceniczne i pedagogiczne.

Założyciel Vocal Academy (wcześniej razem z siostrą Izą Studia Wokalnego Lidus-Art), w której prowadzi indywidualne zajęcia z emisji głosu i wokalne, grupę Grace Notes, chór Harmony Singers, przygotowuje wokalistów do koncertów Akademii, prowadzi konsultacje, warsztaty emisyjne i gospel. Autorka podręcznika do emisji głosu, opartego na autorskiej metodzie pracy z głosem.

MOI WSPÓŁPRACOWNICY :

Aleksandra Przybyła

dyrygent, wokalistka, trener wokalny

  

Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalność: dyrygentura chóralna, w klasie dyrygenckiej dr. hab. Barbary Halec, na Akademii Sztuki w Szczecinie. Studentka wokalistyki w klasie śpiewu solowego mgr Barbary Żarnowieckiej. W 2017 roku rozpoczęła współpracę dyrygencką z chórem ‚Tam i Owo” z Tanowa. Od początku szkoły średniej związana ze szczecińskim środowiskiem chóralnym. Prowadzi warsztaty chóralne i emisyjne. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów i warsztatów. Wokal kształciła pod okiem m.in. Janusza Szroma, Doroty Miśkiewicz, Krystyny Prońko, Anny Serafińskiej i Grażyny Łobaszewskiej.

W Akademii prowadzi jako trener wokalny wokalne zajęcia indywidualne.

Wiktor Szostak

pianista, aranżer, kompozytor

      

Absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej (Edukacja Muzyczna oraz Zarządzanie Kulturą) Akademii Sztuki w Szczecinie. Aktywnie działający na scenie szczecińskiej. Współpracował oraz występował m.in. z Celiną Muzą, Jolą Szczepaniak, Ebem Davisem, Radzimirem Dębskim „Jimkiem”, Konradem Pawickim, zespołem „Skambomambo”, „Susane Folk Trio”, „Musicofeelya”, „Pomerania Youth Big Band”, „Abba Show”, orkiestrą symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej. Poza muzyką związany jest także z teatrem. Wraz z formacją „Doctor Fisher” zrealizował kilkanaście nagrań do spektakli w całej Polsce (m.in. „Pippi Pończoszanka” w szczecińskiej Pleciudze). Asystent kierownika muzycznego i muzyk obsady musicalu „Rent” w szczecińskiej Operze na Zamku, kierownik muzyczny koncertów finałowych Szczecińskiego Festiwalu Komedii SZPAK 2013 i 2014. Na swoim artystycznym koncie posiada nagrania filmowe („Wszystkie małe kłamstwa Anny”, reż. K. Bizio, 2008), jak i kompozycje oraz aranżacje muzyki teatralnej (m.in. „Kot w Butach”, reż. I. Maciejewski 2010, „Paskuda i Maruda” – reż. Z. Niecikowski 2012). Wraz z grupą „Chorzy na Odrę” wydał debiutancką płytę „Skończyliśmy się na Kill`em All”. Zdobywca nagród (m.in. Wake up and live! 2008, Gramy 2008). Występował w berlińskim Internationale Congress Center (2007), jak i podczas The Tall Ships Races (2007). Koncertował w całej Polsce, a także w Niemczech, m.in. w Berlinie, Greifswaldzie, Hamburgu czy Lipsku. Uczeń niemieckiego pianisty, kompozytora i wykładowcy – Christopha Reutera.

W Vocal Academy prowadzi jazzową teorię muzyki, akompaniament fortepianowy oraz jest odpowiedzialny za przygotowanie muzyczne i aranżacyjne koncertów LIVE! z zaproszonymi muzykami profesjonalnymi.

Aleksander „Olo” Jastrząb

pianista, kompozytor, aranżer

   

Pianista i wielbiciel instrumentów klawiszowych pod każdą postacią – elektronicznych, analogowych i dmuchanych. Od 2001 roku czynnie współpracujący z wieloma szczecińskimi projektami i muzykami m.in. Szczecin Gospel Choir, Cotton Fields, Blue Crow Groove Exp., Lesja Incognito. Kompozytor i aranżer, fan muzyki w typie funky i jazz-fusion. Obecnie współpracuje z Justyną Sawicką, Bossa Na Boca oraz reaktywowanym Cotton Fields. Więcej na stronie https://www.aleksanderjastrzab.com

W Vocal Academy jest pianistą i aranżerem chóru Grace Notes oraz osobą odpowiedzialną za stronę instrumentalną koncertów chóru. Prowadzi również studio nagrań, gdzie przygotowuje aranżacje, podkłady instrumentalne (fortepianowe oraz z całym instrumentarium) oraz odpowiada za stronę techniczną produkcji nagrań.


W koncertach LIVE! wspierają nas muzycy instrumentaliści:

Norbert Laskowski – gitara

Kamil Żuchowski – gitara basowa

Kuba Fiszer – perkusja