Edyta Turowska

trener wokalny, dyrygent, aranżer, wokalistka

 

  

 

Założyciel chóru gospel Szczecin Gospel Choir (2007-2014), absolwentka studiów muzycznych i pedagogicznych, nauczyciel śpiewu, mający na swoim koncie sukcesy artystyczne i pedagogiczne (nagrody dla SGC i indywidualne dla wokalisty, aranżera i kompozytora na festiwalach muzyki gospel i innych, liczne koncerty, projekty gospel, organizacja I Warsztatów Muzyki Chrześcijańskiej „Gospel na Zamku” w Szczecinie itp.). Jako nauczyciel prowadziła zespoły wokalne na Wydziale Jazzu Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinie. Współpracuje z Nowogardzkim Domem Kultury, prowadząc zajęcia z emisji głosu i interpretacji piosenki. Wielokrotnie prowadziła warsztaty wokalne (Szczecin, Nowogard, Kamień Pomorski, Poznań) m.in. z gatunku pop, poezja śpiewana i gospel m.in. w ramach warsztatów gospel w Szczecinie i Poznaniu oraz warsztatów Arteria w Nowogardzie. Jako wokalistka, trener wokalny i dyrygent bierze udział w najróżniejszych projektach koncertowych, warsztatowych i fonograficznych (m.in. Jola Szczepaniak – płyta „Babagada” 2011, Piotr Klimek – „X-lecie edukacji muzycznej na US” 2009, projekt „Szczecińska Pastorałka” 2009; współpraca: C. Vassell, D. Daniel, D. Brown, A. Buszko itp.) Posiada wieloletnią praktykę oraz doświadczenie wokalne, sceniczne i pedagogiczne.

Założyciel Vocal Academy (wcześniej razem z siostrą Izą Studia Wokalnego Lidus-Art), w której prowadzi indywidualne zajęcia wokalne, chór gospel Grace Notes, zespół The Soulowes, przygotowuje wokalistów do koncertów Akademii, prowadzi warsztaty emisyjne i gospel. Autorka podręcznika „Emisja głosu dla początkujących”, opartego na autorskiej metodzie pracy z głosem.

 

Aleksandra Przybyła

dyrygent, wokalistka, trener wokalny

 

  

Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalność: dyrygentura chóralna, w klasie dyrygenckiej dr. hab. Barbary Halec, na Akademii Sztuki w Szczecinie. Studentka wokalistyki w klasie śpiewu solowego mgr Barbary Żarnowieckiej. W 2017 roku rozpoczęła współpracę dyrygencką z chórem ‚Tam i Owo’ z Tanowa. Od początku szkoły średniej związana ze szczecińskim środowiskiem chóralnym. Prowadzi warsztaty chóralne i emisyjne. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów i warsztatów. Wokal kształciła pod okiem m.in. Janusza Szroma, Doroty Miśkiewicz, Krystyny Prońko, Anny Serafińskiej i Grażyny Łobaszewskiej.

W Akademii prowadzi chór klasyczny muzyki filmowej Harmony Singers, jako dyrygent wspierający – emisję głosu w zespole The Soulowes oraz jako trener wokalny – wokalne zajęcia indywidualne.

 

Damian Wójcik

wokalista, trener wokalny, dyrygent

 

 

 

Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie na Kierunku Edukacja muzyczna oraz specjalizacji wokalistyka jazzowa i rozrywkowa z prowadzeniem zespołów jazzowych i rozrywkowych – dyrygentura chóralna. Śpiewu rozrywkowego uczył się między innymi w państwowej szkole muzycznej I stopnia w Choszcznie, w Studiu Wokalnym „Lidus-art” w Szczecinie oraz w szkole muzycznej „Yamaha”. Posiada duże doświadczenie sceniczne. Pracował jako solista w teatrze muzycznym „Broadway” w Szczecinie. Występował w Danii, Niemczech oraz Szwecji. Współpracował również z chórem Opery na Zamku w Szczecinie. Występował jako wokalista zespołu muzycznego „The Feedback”. Laureat licznych konkursów wokalnych. Brał udział w projektach muzycznych, podczas których występował z artystami, takimi jak m. in.: Z. Wodecki, H. Banaszak, J. Wójcicki, J. Szczepaniak-Przybylińska, B. Rybotycka, E. Towarnicka, M. Lipina. Uczestniczył w warsztatach muzycznych z G. Łobaszewską, D. Brown, M. Borzym. Przekazywanie wiedzy sprawia mu ogromną przyjemność. Uwielbia pracować z dziećmi. Uważa, że nauka z najmłodszymi powinna odbywać się przede wszystkim w formie zabawy, pobudzając przy tym dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość muzyczną.

W Vocal Academy prowadzi głównie wokalne zajęcia indywidualne z najmłodszymi oraz jako dyrygent wspierający – emisję głosu we wszystkich trzech chórach.

 

Wiktor Szostak

pianista, aranżer, kompozytor

 

      

 

Absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej (Edukacja Muzyczna oraz Zarządzanie Kulturą) Akademii Sztuki w Szczecinie. Aktywnie działający na scenie szczecińskiej. Współpracował oraz występował m.in. z Celiną Muzą, Jolą Szczepaniak, Ebem Davisem, Radzimirem Dębskim „Jimkiem”, Konradem Pawickim, zespołem „Skambomambo”, „Susane Folk Trio”, „Musicofeelya”, „Pomerania Youth Big Band”, „Abba Show”, orkiestrą symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej. Poza muzyką związany jest także z teatrem. Wraz z formacją „Doctor Fisher” zrealizował kilkanaście nagrań do spektakli w całej Polsce (m.in. „Pippi Pończoszanka” w szczecińskiej Pleciudze). Asystent kierownika muzycznego i muzyk obsady musicalu „Rent” w szczecińskiej Operze na Zamku, kierownik muzyczny koncertów finałowych Szczecińskiego Festiwalu Komedii SZPAK 2013 i 2014. Na swoim artystycznym koncie posiada nagrania filmowe („Wszystkie małe kłamstwa Anny”, reż. K. Bizio, 2008), jak i kompozycje oraz aranżacje muzyki teatralnej (m.in. „Kot w Butach”, reż. I. Maciejewski 2010, „Paskuda i Maruda” – reż. Z. Niecikowski 2012). Wraz z grupą „Chorzy na Odrę” wydał debiutancką płytę „Skończyliśmy się na Kill`em All”. Zdobywca nagród (m.in. Wake up and live! 2008, Gramy 2008). Występował w berlińskim Internationale Congress Center (2007), jak i podczas The Tall Ships Races (2007). Koncertował w całej Polsce, a także w Niemczech, m.in. w Berlinie, Greifswaldzie, Hamburgu czy Lipsku. Uczeń niemieckiego pianisty, kompozytora i wykładowcy – Christopha Reutera.

W Vocal Academy prowadzi jazzową teorię muzyki, akompaniament fortepianowy oraz jest odpowiedzialny za przygotowanie muzyczne i aranżacyjne koncertów LIVE! z zaproszonymi muzykami profesjonalnymi.

 

Aleksander „Olo” Jastrząb

pianista, kompozytor, aranżer

 

   

 

Pianista i wielbiciel instrumentów klawiszowych pod każdą postacią – elektronicznych, analogowych i dmuchanych. Od 2001 roku czynnie współpracujący z wieloma szczecińskimi projektami i muzykami m.in. Szczecin Gospel Choir, Cotton Fields, Blue Crow Groove Exp., Lesja Incognito. Kompozytor i aranżer, fan muzyki w typie funky i jazz-fusion. Obecnie współpracuje z Justyną Sawicką, Bossa Na Boca oraz reaktywowanym Cotton Fields. Więcej na stronie http://www.aleksanderjastrzab.com

W Vocal Academy jest pianistą i aranżerem chóru gospel Grace Notes oraz osobą odpowiedzialną za stronę instrumentalną koncertów chóru. Prowadzi również studio nagrań, gdzie przygotowuje aranżacje, podkłady instrumentalne (fortepianowe oraz z całym instrumentarium) oraz odpowiada za stronę techniczną produkcji nagrań.

 


W koncertach LIVE! wspierają nas muzycy instrumentaliści:

Norbert Laskowski – gitara

Kamil Żuchowski – gitara basowa

Kuba Fiszer – perkusja